jezyki
misie
motylki
tygryski
sowy
wiewiorki-ikona

Przedszkole nr 133 w Warszawie

Przedszkole nr 133
01-063 Warszawa
ul. Okopowa 7a

tel: 22 632 03 16

Witamy

"Przedszkole to jest mały światek
dla dzieci do sześciu latek. 
Małe tutaj są stoliki, 
małe krzesła, foteliki. 
Bo tu wszystko jest maleńkie
   tyci, tyci, tyciusieńkie…"

      Przedszkole powstało w 1952 roku na warszawskiej Woli. Początkowo nosiło nazwę "Przedszkole TPD". Przez wiele lat pełniło funkcję przedszkola ćwiczeń dla uczennic Liceum Wychowawczyń Przedszkoli im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. W latach 60-tych przemianowano je na Państwowe Przedszkole Nr 133, a potem na skutek przejęcia placówek przedszkolnych przez samorządy gminne zmieniono mu nazwę na Przedszkole nr 133.

       Placówka położona jest na terenie pięknego, dużego (3030 m2) ogrodu z bogatym sprzętem terenowym, zieleńcami i drzewami, trawiasto - tartanową (bezpieczną dla dzieci) nawierzchnią, wydzielonym tarasem, ścieżką zdrowia. W ostatnim czasie, na terenie ogrodu znalazły swoje miejsce szklarnie, rabaty do hodowli warzyw i ziół oraz zakątek leśny. Teren wokół naszego przedszkola jest bezpieczny i odległy od hałasu miejskiego.

      W piętrowym, wolnostojącym budynku, znajdują obecnie opiekę dzieci od 2,5 do 5 lat (w sześciu grupach). Dzieci mają do dyspozycji sale do zajęć (o powierzchniach 60m2) wyposażone w kąciki zainteresowań, zabawki i pomoce dydaktyczne. Wszystkie sale wyposażone zostały w oczyszczacze powietrza. Przedszkole posiada również tablicę interaktywną i dywan magnetyczny.
    
     Przedszkole zatrudnia nauczycieli posiadających wymagane kwalifikacje pedagogiczne, logopedę, lektora języka angielskiego oraz dwóch nauczycieli wspomagających. Kadra pedagogiczna to ludzie o cechach twórczych, poszukujących współczesnych metod pracy z dzieckiem. Rozwijają oni swoje umiejętności poprzez różne formy doskonalenia zawodowego. Pełnią funkcję wspierającą i integrującą działania wychowawcze. Tworzą klimat i warunki sprzyjające wszechstronnemu i twórczemu  rozwojowi dziecka.

    Od wielu lat nasze przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią wśród społeczności lokalnej. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w różnych konkursach, festiwalach oraz akcjach charytatywnych.
   
    W naszej placówce dzieci spożywają pyszne posiłki gotowane na miejscu.

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.