"Przedszkole to jest mały światek
dla dzieci do sześciu latek.
Małe tutaj są stoliki,
małe krzesła, foteliki.
Bo tu wszystko jest maleńkie
   tyci, tyci, tyciusieńkie…"

Przedszkole powstało w 1952 roku na warszawskiej Woli. Początkowo nosiło nazwę "Przedszkole TPD". Przez wiele lat pełniło funkcję przedszkola ćwiczeń dla uczennic Liceum Wychowawczyń Przedszkoli im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. W latach 60-tych przemianowano je na Państwowe Przedszkole Nr 133, a potem na skutek przejęcia placówek przedszkolnych przez samorządy gminne zmieniono mu nazwę na Przedszkole nr 133.

Placówka położona jest na terenie pięknego, dużego (3030 m2) ogrodu z bogatym sprzętem terenowym, zieleńcami i drzewami, trawiasto - tartanową (bezpieczną dla dzieci) nawierzchnią, wydzielonym tarasem, ścieżką zdrowia. W ostatnim czasie, na terenie ogrodu znalazły swoje miejsce szklarnie, rabaty do hodowli warzyw i ziół oraz zakątek leśny. Teren wokół naszego przedszkola jest bezpieczny i odległy od hałasu miejskiego.

W piętrowym, wolnostojącym budynku, znajdują obecnie opiekę dzieci od 2,5 do 5 lat (w sześciu grupach). Dzieci mają do dyspozycji sale do zajęć (o powierzchniach 60m2) wyposażone w kąciki zainteresowań, zabawki i pomoce dydaktyczne. Wszystkie sale wyposażone zostały w oczyszczacze powietrza. Przedszkole posiada również tablicę interaktywną i dywan magnetyczny.

Przedszkole zatrudnia nauczycieli posiadających wymagane kwalifikacje pedagogiczne, logopedę, lektora języka angielskiego oraz dwóch nauczycieli wspomagających. Kadra pedagogiczna to ludzie o cechach twórczych, poszukujących współczesnych metod pracy z dzieckiem. Rozwijają oni swoje umiejętności poprzez różne formy doskonalenia zawodowego. Pełnią funkcję wspierającą i integrującą działania wychowawcze. Tworzą klimat i warunki sprzyjające wszechstronnemu i twórczemu  rozwojowi dziecka.

Od wielu lat nasze przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią wśród społeczności lokalnej. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w różnych konkursach, festiwalach oraz akcjach charytatywnych.

W naszej placówce dzieci spożywają pyszne posiłki gotowane na miejscu.