„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem.

To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”

doc. dr Maria Kielar

Oferta programowa naszego przedszkola uwzględnia pełny rozwój osobowości małego dziecka – fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy.

Celem naszego przedszkola jest wychowanie dzieci śmiałych, przedsiębiorczych, kreatywnych, otwartych na innych ludzi, mających dobry kontakt z otoczeniem i z samym sobą, dobrze radzących sobie w życiu.

Priorytetem naszym jest również bardzo dobre przygotowanie dzieci do podjęcia obowiązku szkolnego, jest to proces i trwa przez cały pobyt dziecka w przedszkolu, a rozpoczyna się już w 3-latkach.

Pracujemy na programach zatwierdzonych i dopuszczonych do realizacji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i na programach autorskich oraz projektach i innowacjach edukacyjnych opracowanych przez nasze nauczycielki.

Program wiodący:

·        "Kocham przedszkole" autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej - Mieszek

Programy wspomagające:

1. wspomaganie rozwoju dzieci poprzez ruch z zastosowaniem metod Paula Dennisona, Weroniki Sherborne, ćwiczeń i zabaw Rudolfa Labana i Kniessów, aktywne słuchanie muzyki w/g Batii Strauss.

2. metoda projektu,

3. naturalna nauka języka,

4. pedagogika zabawy,

5. ćwiczenia metodą Carla Orffa,

6. drama,

7. metoda dobrego startu (Bon Depart) Marty Bogdanowicz, zalecana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.

8. "Dziecięca matematyka" Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej

Programy autorskie i projekty edukacyjne opracowane przez nauczycielki:

1.„Dbamy o siebie wspólnie”, autorski program wychowawczy, Henryka Katarzyńska, Renata Łozińska;

2. "Program profilaktyki logopedycznej dla dzieci w wieku 3-5 lat", program autorski, Dorota Lipińska, Anna Chytrowska;

3. "Adaptacja dzieci ze specyficznymi trudnościami do instytucji masowego wychowania – przedszkola szansą na prawidłowy rozwój”, autorski projekt edukacyjny, Małgorzata Krajewska, Bożena Kruczek;

4. "Maluszki na start", projekt adaptacyjny dla dzieci 3-letnich, Dorota Lipińska;

5. „Dziecko dobrem najwyższym. Wychowujemy je wspólnie”, projekt edukacyjny  współpracy z rodzicami, Henryka Katarzyńska;

6. „Przedszkolak”, projekt adaptacyjny dla dzieci 3-letnich, Henryka Katarzyńska;

7. "Przedszkolak, literatura i zabawy w teatr", autorski program teatralny, Agnieszka Błońska

8. "Poznajemy ciekawe zawody - ciekawych ludzi" - projekt edukacyjny, Marzena Sokolnicka

Innowacje pedagogiczne realizowane
w roku szkolnym 2019/2020:

1. „Matematyka na wesoło” – Katarzyna Paruszewska (Tygryski)

2. „Kodowanie z najmłodszymi” – Patrycja Paździor (Jeżyki)

3. „W świecie literek” - wprowadzenie dzieci w świat pisma „Odimienną metodą nauki czytania” Ireny Majchrzak  – Dorota Lipińska (Jeżyki), Henryka Katarzyńska (Sowy)

4. „Mały odkrywca” – Karolina Banaszek, Joanna Cichecka (Misie)

5. „Mały Miś w świecie praw dziecka” – Marzena Sokolnicka, Agnieszka Błońska (Motylki)

6. „Nasze małe eksperymenty kulinarne” – Małgorzata Krajewska, Justyna Rudzińska (Wiewiórki)